Студенти ФККПІ взяли участь у круглому столі щодо вирішення нагальних проблем й подальшого розвитку авіабудівної галузі України

Представники НАУ – професор Зіатдінов Ю.К., доцент Жам О.Ю., студенти ФККПІ Тарасенко Євгенія, Татарчина Дарина, Колісник Артем та Оніщук Микита за дорученням ректора університету професора Ісаєнко В.М. взяли участь у круглому столі щодо вирішення нагальних проблем й подальшого розвитку авіабудівної галузі України, який проходив 27 листопада 2019 року  у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».

У круглому столі взяли участь представники Офісу Президента, профільних комітетів Верховної Ради України, департаменту промислової політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,  ДК «Укроборонпром», ДП «Антонов», АТ «Мотор Січ», ДП «Івченко- Прогрес», Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, ПАТ «Український науково-дослідний інститут авіаційної технології, Асоціації «Укравіапром», Профспілки авіабудівників України та Національного авіаційного університету.

Учасники круглого столу розглянули практичні питання, які заважають ефективно працювати як всій галузі, так і окремим її підприємствам: відбувається розкоординованість підприємств галузі внаслідок відсутності єдиного централізованого державного органу управління, зменшується чисельність працюючих, збільшуються борги із заробітної плати, зупиняється виробництво окремих видів продукції авіаційного призначення, такі флагмани української авіації як ДП «Антонов» та Харківське ДАВП не можуть відновити серійний випуск літаків, державою не визначені напрями й перспективи подальшого розвитку галузі, Уряд й досі не затвердив Програму розвитку авіабудування.

Учасники круглого столу переконані, що сьогодні авіабудівна галузь створюючи й виробляючи сучасні літаки, двигуни, обладнання, здатна формувати в світі імідж України, як розвинутої індустріальної держави.

За результатами роботи круглого столу готується резолюція та обговорення зазначених проблем галузі на засіданні РНБО.